MyMenu1

wtorek, 18 czerwca 2013

Lwy pokonane przez Brumbies

Zawodnicy Brumbies odnieśli historyczne zwycięstwo. Pokonali zespół British and Irish Lions 14:12. Gospodarze wyszli na spotkanie zmotywowani i przeważali przez większą część spotkania.  Twarda gra w defensywie oraz dobra skuteczność w autach były kluczem do zwycięstwa.

W ekipie Lions wystąpiło aż siedmiu zawodników, którzy nie znaleźli się w pierwotnym składzie. Ich udział w tournée wymusiły kontuzje. Koszulkę Lwów założył nawet „walijski czarodziej” Shane Williams. Chociaż zawodnik był bliski zdobycia punktów w pierwszych minutach meczu, to nawet jego obecność nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na stronę gości. Przyjezdnym brakowało zgrania i pomysłu na przełamanie obrony ambitnych gospodarzy. Dopiero wejście rezerwowych pod koniec drugiej połowy ożywiło grę Lwów. Nie starczyło im jednak czasu na wykradzenie zwycięstwa.

Mimo że zespół oraz kibice życzyli sobie kompletu wygranych, to porażka nie stanowi dramatu. Najważniejszy jest sukces w testmeczach z Australią. Pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę.
Poniżej statystyki z dzisiejszego meczu.