MyMenu1

niedziela, 4 sierpnia 2013

Chiefs mistrzami Super 15

Nowozelandzka ekipa Chiefs obroniła tytuł i drugi rok z rzędu tryumfuje w Super 15. W finale, który odbył się w Hamilton, pokonała australijski zespół Brumbies  27:22.

Mecz miał dramatyczny przebieg, przez większość spotkania goście byli na prowadzeniu - po czterdziestu minutach wygrywali 9:16. Brumbies dwukrotnie wychodzili na dziesięciopunktową przewagę, jednak mistrzowie nie zamierzali oddać korony bez walki. Zmiana taktyki i wprowadzenie do gry znakomitych rezerwowych były kluczem do sukcesu. W ostatnich 20 minutach gospodarze zdobyli 15 punktów nie pozwalając rywalom na odpowiedź.

Chiefs dołączyli do elitarnego grona zespołów, które zdołały obronić mistrzowski tytuł. Przed nimi sztuka ta udała się jedynie drużynom Blues, Crusaders i Bulls.  Mecz, choć niepozbawiony sporej ilości błędów, stał na wysokim poziomie. Toczył się na dużym tempie i na pewno jest wart obejrzenia, nawet przez kibiców, którzy na co dzień nie śledzą Super 15. Zainteresowanych odsyłam do linku poniżej Chiefs - Brumbies Final. Po zwycięstwie Chiefs w efektowny sposób celebrowali sukces, prezentując kibicom znakomite wykonanie Haki.