MyMenu1

poniedziałek, 26 listopada 2012

Jesienne testmecze - runda 3

Kolejny weekend międzynarodowych zmagań za nami. Irlandia wysoko pokonała Argentynę 46-24. Włosi kolejny raz udowodnili, że gdy grają na własnym terenie, nie należy ich lekceważyć. Mimo że po 40 minutach przegrywali 6:22, w drugiej połowie napędzili strachu rywalom i doszli Australię na 19:22. W 79. minucie mieli szansę pozbawić Wallabies zwycięstwa, ale kop Luciano Orquera okazał się niecelny. Anglia minimalnie uległa RPA 15:16. Do niespodzianki doszło w Aberdeen, gdzie Szkocja przegrała z Tonga 21:15. Po porażce trener Szkotów Andy Robinson podał się do dymisji. Francja zakończyła jesienne testmecze z kompletem zwycięstw. Trójkolorowi w ostatnim spotkaniu pokonali reprezentację Samoa 22:14. Walia doznała szóstej z rzędu porażki. Tym razem, uległa Nowej Zelandii 10:33. Mistrzowie Świata zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie - wygranej 23:0. Oprócz znakomitych kontrataków gości, na uwagę zasługują punkty zdobyte przez gospodarzy. Walijczycy związali 15 osobowego maula autowego - zagranie niezbyt często oglądane, szczególnie w meczach na najwyższym poziomie.

Jak wspomniałem w moim wcześniejszym poście, stawką jesiennych testmeczów jest ranking IRB, który będzie wykorzystywany przy losowaniu grup Pucharu Świata 2015. Anglia wypadła z pierwszej czwórki, a ich miejsce zajęła Francja. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja Walii, która musi wygrać z Australią, aby pozostać w pierwszej ósemce. Największą niespodziankę sprawiła Samoa, która wskoczyła na ósme miejsce, minimalnie wyprzedzając Argentynę.

Poniżej pierwsze 13 drużyn rankingu IRB.