MyMenu1

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Znamy półfinalistów Heineken Cup

Już tylko cztery drużyny walczą w Heineken Cup. Po ćwierćfinałach w wyścigu po europejską koronę zostały: Clermont, Saracens, Munster i Toulon. W sobotę we francuskim pojedynku Clermont z Montpellier lepsi okazali się gospodarze zwyciężając 36:14. Kluczem do sukcesu był znakomicie grający, były reprezentant All Blacks - Sitiveni Sivivatu, który siał spustoszenie w liniach obronnych rywali. Warto dodać, że w pełnej gwiazd ekipie Clermont punkty zdobywali gracze z numerami 11, 12, 13, 14 i 15. To tylko potwierdza niezwykłą siłę ich formacji ataku.

W drugim sobotnim meczu rugbiści Saracens pokonali Ulster 27:16. Gra Saracenów nie należy do najbardziej widowiskowych, ale trzeba przyznać, że jest bardzo skuteczna. Angielska ekipa jak zwykle grała bardzo mądrze taktycznie. Wykorzystała nadarzające się okazje, stale zwiększając dorobek punktowy celnymi kopami na bramkę. Przyłożenia zdobyli Ashton i Fraser, ale o zwycięstwie przesądziła fantastyczna gra w obronie. Saraceni byli niemal bezbłędni w defensywie. Irlandczycy z Ulster zdołali, co prawda, położyć honorowe punkty, ale dopiero w ostatniej minucie meczu, gdy nie miało to już żadnego znaczenia.

W niedzielę doszło do niespodzianki. Drużyna Munster zwyciężyła mistrzów Anglii 12:18. Harlequins schodzili na przerwę prowadząc 9:6. Druga połowa należała jednak do Munster. Irlandczycy wyszli z szatni bardzo zdeterminowani, zagrali agresywnie, dominując rywali i spychając ich do defensywy. Anglicy wydawali się być zaskoczeni postawą przeciwników i ostatecznie musieli uznać ich wyższość. Przegrana kończy marzenia o zdobyciu potrójnej korony. Zwycięstwo na pewno korzystnie wpłynie na morale Munster, bo wielu wątpiło w formę tej drużyny.

W ostatnim meczu rugbiści Toulon pokonali Leicester Tigers 21:15. Mimo że mecz był bardzo zacięty wszystkie punkty zostały zdobyte z kopów na bramkę. Niekwestionowanym bohaterem spotkania został Jonny Wilkinson, który trafił sześć karnych i dropgola. Zawodnik ten po raz kolejny udowodnił, że pozostaje jednym z najlepszych łączników ataku na świecie.

W półfinałach Clermont zagra z Munster, a Saracens z Toulon.