MyMenu1

wtorek, 2 października 2012

Nowa Zelandia mistrzem Rugby Championship

Mimo że do zakończenia Rugby Championship pozostała jeszcze jedna runda, ekipa All Blacks już teraz może świętować zwycięstwo w turnieju. Nowa Zelandia zapewniła sobie puchar, w znakomitym stylu pokonując Argentynę 15:54. Mecz w La Plata, w Ameryce Południowej był zdecydowanie najlepszym występem All Blacks w tym roku.  Wszystkim, którzy nie mieli okazji obejrzeć tego spotkania, gorąco polecam nadrobić zaległości.

Mistrzowie świata zdobyli aż siedem przyłożeń, Pumy odpowiedziały dwoma. Mecz rozpoczął się od pięknych punktów Argentyny. Prowadzenie gospodarzy nie trwało jednak długo, już w piętnastej minucie goście wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. W pierwszej połowie przyłożenia zdobyli Aaron Smith, Cory Jane i Julian Sevea (2). Po zmianie stron, na polu punktowym rywali gościł jeszcze Ma'a Nonu oraz dwukrotnie Cory Jane, który zakończył mecz z hat-trickiem. Mimo że wszystkie punkty zdobyli gracze ataku, to cała drużyna grała na bardzo wysokim poziomie. Na szczególną uwagę zasłużył fenomenalny Kieran Read, który w pełni zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem. Drużyna All Blacks po raz kolejny udowodniła, że jest najwybitniejszym zespołem na świecie.

W drugim meczu reprezentacja RPA rozbiła osłabioną kontuzjami Australię 31:8 i awansowała na drugie miejsce w rankingu IRB. Drużyna Springboków zdecydowanie poprawiła grę w ofensywie. Bryan Habana przypomniał o swoim talencie i kolejny raz zapisał na koncie hat-trick przyłożeń. Za tydzień rugbistów Południowej Afryki czeka o wiele trudniejsze zadanie. Ich rywalem będą niezwyciężeni od piętnastu spotkań All Blacks. W drugim meczu, głodna sukcesu Argentyna podejmie osłabioną Australię.